Protetyk Legnica - Pastor

Protetyka Legnica

Protetyk Legnica

Utracone tkanki twarde zęba, braki pojedyncze lub mnogie zębów nie pozostają obojętne dla całego układu stomagnatycznego. Dlatego ich brak powinien zostać jak najszybciej uzupełniony. Im wcześniej zostanie on zrehabilitowany tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych niepotrzebnych następstw, w postaci utraty kolejnych zębów lub powstających zaburzeń w stawach skroniowo-rzuchwowych.

W naszej praktyce przeprowadzamy leczenie protetyczne zarówno z zastosowaniem protez ruchomych różnego typu, klasycznych koron i mostów z różnych materiałów oraz leczenia implantoprotetycznego.

Protezy ruchome, czyli takie, które pacjent samodzielnie zakłada i wyjmuje, można stosować, zarówno przy całkowitym bezzębiu, jak i w przypadku częściowych braków. Jeśli brakuje kilku zębów, można zastosować protezę szkieletową lub nakładkową. Do protez stałych zaliczają się korony, które całkowicie przykrywają uszkodzony ząb, zapewniając jego ochronę oraz wzmocnienie. Mosty protetyczne też zakładane są na stałe – zdjąć je może jedynie dentysta. Służą one do uzupełniania pojedynczych luk lub całych łuków i stosowane są w miejsce kilku położonych obok siebie zębów. Most zostaje przymocowany do sąsiadujących zębów. Warta uwagi jest również implantoprotetyka. Specjalny, tytanowy implant zostaje umieszczony przez chirurga stomatologa w kości szczęki lub żuchwy, a po jego zagojeniu protetyk odbudowuje na nim ząb.

Leczenie protetyczne – dlaczego warto je podjąć i jaki jest jego przebieg?

Braki w uzębieniu zazwyczaj są powodem kompleksów, jednak kwestie estetyczne, to nie jedyny problem, jaki powodują. Nawet brak jednego zęba, który nie jest bardzo widoczny, może spowodować poważne problemy. Pozostałe zęby mogą się przemieszczać, może też dojść do ich rozchwiania, powstawania zaburzeń zgryzu czy upośledzenia funkcjonowania stawów żuchwowo-skroniowych. Wszystkie te komplikacje mogą prowadzić do kolejnych, jak np. gorsze rozdrabnianie pokarmów i idące za tym problemy trawienne, pojawianie się wad wymowy, a w skrajnych przypadkach nawet problemów oddechowych. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby tak szybko jak to możliwe, uzupełniać wszystkie braki w jamie ustnej. Przyczynia się to do wzmocnienia i zachowania, jak największej ilości własnych zębów, a także zapewnia piękny, zdrowy uśmiech, który jest wizytówka każdego człowieka. Pierwszym krokiem dla pacjentów, podejmujących leczenie protetyczne jest szczegółowy wywiad, przeprowadzany przez lekarza. Istotnymi tematami są: stan zdrowia pacjenta oraz ewentualne schorzenia, które mogłyby mieć wpływ na leczenie protetyczne, nawyki żywieniowe i higieniczne a także oczekiwania pacjenta. Kolejnym etapem jest badanie, w którym lekarz ocenia stan uzębienia, ubytków, dziąseł oraz błony śluzowej. Może zlecić także dodatkowe badania, jak np. wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Na podstawie tych informacji, stomatolog protetyk proponuje pacjentowi, możliwe w jego przypadku, rozwiązania, informując go o plusach i minusach każdego z nich, a także uwzględniając możliwości finansowe pacjenta. Następnie pobierany jest wycisk, na podstawie którego pracownia protetyczna wykona odpowiednią protezę, koronę czy mostek. Czasem konieczne jest również leczenie przedprotetyczne, polegające np. na usunięciu zębów, które nie nadają się do leczenia bądź nadbudowie, leczeniu kanałowym a także oczyszczeniu zębów z kamienia. Ostatnim etapem są przymiarki, wykonanej przez protetyka protezy lub założenie korony czy mostka. Po zakończonym leczeniu wskazane są regularne kontrole, podczas których stomatolog ocenia, jak uzupełnienie protetyczne sprawdza się w jamie ustnej i w razie potrzeby może też dokonać drobnych poprawek.

Co wyróżnia nasza ofertę leczenia protetycznego?

Leczenie protetyczne może przebiegać różnie, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz ustalonego pomiędzy lekarzem a pacjentem planu. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązania niezależnie od tego czy chodzi jedynie o drobne uzupełnienia czy brak większości, a nawet wszystkich zębów.  Dzięki pracowni rentgenowskiej, znajdującej się w naszej placówce, już na pierwszej wizycie istnieje możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki. W gabinecie Stomatologia Pastor znajduje się również w pełni wyposażona pracownia protetyczna, która daje możliwość bezpośredniego kontaktu z technikiem dentystycznym, co jest rzadko spotykane w innych gabinetach. W naszym laboratorium protetycznym używamy najwyższej jakości, nowoczesnego sprzętu, który podnosi jakość usług oraz oszczędza czas pacjenta. Wykorzystywany przez nas system CAD/CAM umożliwia wykonywanie cyfrowych wycisków, oszczędzając naszym pacjentom nieprzyjemnego pobierania wycisku, tradycyjnymi metodami. Nie ma też potrzeby tworzenia jego gipsowego odlewu. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom, leczenie protetyczne w naszym gabinecie jest nie tylko komfortowe i bezstresowe, ale również odbywa się szybko i sprawnie. Możliwe jest nawet przeprowadzenie całego leczenia w jeden dzień. Oferujemy szeroki wybór różnego rodzaju rozwiązań, z których każdy pacjent może z pomocą lekarza specjalisty, wybrać takie, które zapewni mu codzienny komfort oraz będzie pasować do jego stylu życia. Dzięki najlepszej jakości materiałom oraz doświadczeniu naszych protetyków, sztuczne zęby, wykonane w naszym gabinecie, wyglądają bardzo naturalnie. Ich kolor oraz kształt dopasowujemy do pozostałego uzębienia oraz do indywidualnych życzeń klienta.

Protetyka stomatologiczna przyczynia się do poprawy wyglądu, a co za tym idzie lepszego samopoczucia oraz większej pewności siebie. O uzupełnienie braków w uzębieniu warto jednak zadbać głównie ze względu na własne zdrowie. Dzięki naszym specjalistom protetykom, to naprawdę łatwe.

Jeśli masz problemy ze swoim uzębieniem, zgłoś się do naszego gabinetu! Nasi lekarze i specjaliści zadbają o to, być mógł bezproblemowo uśmiechać się i funkcjonować!