Implanty Legnica - Pastor

Implanty Legnica

Implanty stomatologiczne Legnica

Implantologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się wprowadzaniem implantów zębowych do jamy ustnej, ich interakcjach, budowie, właściwościach. Natomiast implantoprotetyka stomatologiczna jest działem zajmującym się odbudową uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Implantologia wraz z implantoprotetyką stomatologiczną umożliwia odbudowę utraconych zębów w sposób najbardziej zbliżony do własnego uzębienia. Stały rozwój tych dziedzin powoduje, iż proponowane rozwiązania są coraz bezpieczniejsze i tańsze dla pacjenta.

Niejednokrotnie „drogie” rozwiązania implantoprotetyczne okazują się na przestrzeni lat lepszym, bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż klasyczna protetyka. W naszej praktyce stosujemy różne systemy implantologiczne umożliwiające znalezienie rozwiązania w większości sytuacji klinicznych. Pracujemy na następujących systemach: Biocomp, Osteoplant, Tiologic.

Proponowane przez nas rozwiązania implantologiczne, to dostosowany do potrzeb pacjenta sposób na zdrowe zęby i piękny uśmiech. Używane przez nas implanty, zrobione są z tytanu, który jest całkowicie bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm. Dzięki jego właściwościom, w procesie nazywanym osteointegracją, następuje zespolenie się tkanki kostnej z wprowadzonym implantem. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ podczas żucia, siły przenoszone są na kość. Dzięki temu nie ma ryzyka jej zaniku, co może się zdarzyć w przypadku zwykłej protezy.

Jak przebiega założenie implantu i odbudowa zęba?

Implanty można stosować, zarówno w przypadku pojedynczej luki w uzębieniu, jak i wtedy, gdy brakuje większej ilości zębów lub nie ma ich już wcale. Przed zabiegiem trzeba umówić się na konsultację, podczas której lekarz wypyta o ogólny stan zdrowia pacjenta, zleci niezbędną diagnostykę oraz ustali plan leczenia, w zależności od indywidualnych potrzeb. Często, przed samym zabiegiem, konieczne jest przeleczenie sąsiadujących zębów albo usunięcie tych, których nie da się już uratować. Jeśli tylko pacjent jest zdrowy i nie ma żadnych przeciwwskazań, nie istnieje górna granica wiekowa, powyżej której implanty nie mogą być stosowane, jednak nie powinno się ich zakładać przed ukończeniem 20 roku życia, a w przypadku przednich zębów zaleca się nawet odczekanie z tym zabiegiem do 25 lat. Jest to istotne, ponieważ dopiero wtedy można mieć pewność, że rozwój kostny organizmu już się zakończył, a szczęka przybrała już swój ostateczny kształt. Leczenie implantologiczne jest bardzo dobrze tolerowane przez organizm, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego zastosowania, jak np. cukrzyca, osteoporoza, choroby nowotworowe, AIDS, choroby psychiczne, a także bruksizm, czyli zgrzytanie zębami o podłożu nerwicowym. Implantów nie wszczepia się także kobietom w ciąży. Implant zastępuje nieistniejący naturalny korzeń zęba, który został utracony lub usunięty. Ma on postać przypominającą śrubkę, którą wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Zabieg może przeprowadzić jedynie wykwalifikowany specjalista, mający doświadczenie w chirurgii stomatologicznej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jeśli dotyczy tylko jednego zęba, trwa niedługo – około 20 minut. Po wszczepieniu implantu konieczny jest okres rekonwalescencji. Tkanki musza się wygoić, a sam implant ustabilizować w kości. Proces ten trwa od trzech do sześciu miesięcy. Szybciej wyleczeniu ulegają miejsca, znajdujące się w żuchwie, w szczęce trwa to z reguły nieco dłużej. Zazwyczaj na ten okres lekarz zakłada koronę tymczasową. Gdy implant się już przyjmie, protetyk przystępuje do odbudowy zęba, który się później na nim mocuje. Możliwe jest wykorzystanie własnego, wcześniej utraconego zęba, ale najczęściej jest to nowa korona.

Dlaczego warto zdecydować się na implant?

Wiele osób odkłada decyzję o implantach, nie tylko z powodu sporych kosztów, ale przede wszystkim ze względu na strach przed samych zabiegiem. Nie da się ukryć, że jest to interwencja chirurgiczna, jednak obecny poziom wiedzy, wysokie kwalifikacje naszych lekarzy, a także nowoczesny sprzęt, dostępny w naszym gabinecie, sprawiają, że operacja wszczepienia implantów jest naprawdę bezpieczna, a sam zabieg, ze względu na znieczulenie, bezbolesny. Używane przez nas najwyższej jakości urządzenia, sprawiają, że operowane miejsce szybko się goi, a dzięki doświadczeniu naszych lekarzy specjalistów, dolegliwości bólowe po zabiegu są minimalizowane na tyle, na ile to tylko możliwe. Ponieważ implanty są rozwiązaniem, stosowanym na stałe, znacznie poprawiają komfort życia pacjenta w porównaniu np. z wyciąganymi protezami. Sprawdzają się również lepiej niż tradycyjne mostki, ponieważ nie naruszają struktury, sąsiadujących z nimi zębów, których nie trzeba szlifować. Wszczepiony w kość szczęki lub żuchwy implant stanowi bardzo solidne podparcie dla zęba i dlatego jest to rozwiązanie na lata. Koronę zębową, która ma zostać umieszczona na implancie, tworzy się z materiałów protetycznych, które przypominają tkankę prawdziwego zęba. Są one jednak trwalsze, bardziej odporne na urazy oraz ścieranie. W naszej pracowni protetycznej dysponujemy najlepszymi materiałami, pozwalającymi otworzyć ząb, zgodnie z życzeniem klienta oraz dobrać go pod względem kształtu i koloru, tak aby pasował do reszty uzębienia i wyglądał naturalnie. Aktualnie dysponujemy tak szerokim zakresem możliwości przy tworzeniu sztucznych zębów, że wyglądają one jak prawdziwe i nikt, może poza wybitnymi specjalistami, nie jest w stanie ich odróżnić od naturalnych. Warto też wspomnieć, że Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje implanty, jako najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę uzupełniania braków w uzębieniu.

Implanty to jeden z najlepszych sposobów na odbudowanie brakującego uzębienia. Nie tylko wyglądają naturalnie, ale też są znacznie wygodniejsze niż inne rozwiązania protetyczne. Nasz gabinet zapewnia profesjonalne zabiegi implantologiczne oraz implantoprotetyczne, mające na celu przywrócenie pięknego uśmiechu.

Jeśli pragniesz mieć piękny uśmiech mimo upływu lat – pomyśl o uzupełnieniu braków w uzębieniu z pomocą trwałych implantów, które bezboleśnie wstawią lekarze specjaliści z naszego gabinetu!