Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/platne/serwer26563/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858
Leczenie endodontyczne - Pastor

Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest jednym z częściej wykonywanych w gabinecie stomatologicznym zabiegów. Wskazaniem do jego przeprowadzenia jest najczęściej infekcja miazgi zęba (bardzo mocno unerwionej tkanki wypełniającej go od środka) lub urazy mechaniczne. Nieleczony ząb staje się ogniskiem zapalnym i niekorzystnie wpływa na kondycje zdrowotną całego naszego organizmu.

Jeśli kanałowe jest przeprowadzane po raz pierwszy, mamy do czynienia z leczeniem pierwotnym. Jeżeli dany ząb musi zostać leczony po raz drugi – wtórnym. Wskazaniem do powtórnego leczenia jest m.in. nieprawidłowo wykonane leczenie pierwotne, nieszczelne wypełnienie kanałów, nieodnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, pojawiające się zmiany zapalne, pozostałe w korzeniach fragmenty narzędzi stomatologicznych itp.

W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym sprzętem do maszynowego opracowywania kanałów oraz do ich szczelnego wypełniania. Zawsze pracujemy w powiększeniu mikroskopowym co daje dokładny wgląd w leczonego zęba i minimalizuje możliwość pominięcia dodatkowych kanałów. Specjalizujemy się również w leczeniu powtórnym i usuwaniu złamanych narzędzi tkwiących w świetle kanału.